3M DP2XX Dual Port Twin Manifold Assembly
Solventum | 3M
Part # 6228503
3M™ high flow HF Series dual port twin manifold assembly for a DP260 or DP290 water filtration system. 3/4" MNPT inlet and outlet water connections. One of the two outlets includes a head for installing a HF8-S replacement filter for applications requiring scale inhibition.
| Product Name | 3M DP2XX Dual Port Twin Manifold Assembly |
|---|---|
| Part # | 6228503 |
| Brand | Solventum | 3M |
| Product Type | Water |
| Shipping Width | 5.3 in |
| Shipping Length | 25.1 in |
| Shipping Height | 8.4 in |
| Old Product ID | 43423 |
| Application | 3M Impact Series |
Write Your Own Review