Aether Compressed Air Drier/Filter Replacement Cartridge
Aether
Part # AWS-17-AG-O
Aether compressed air drier/filter replacement filter cartridge, Flow rate: 2-2.5 GPM, Reduces: liquids, moisture, oils, dirt, micro-organisms, rust, pipe scale, and other contaminants. Foam media, 20-175 PSI, 2-7/8" x 17".
| Product Name | Aether Compressed Air Drier/Filter Replacement Cartridge |
|---|---|
| Part # | AWS-17-AG-O |
| Brand | Aether |
| Product Type | Back Room |
| Shipping Width | 3.25 in |
| Shipping Length | 17 in |
| Shipping Height | 3.25 in |
| Old Product ID | AWSMH001-17-AG-O |
Write Your Own Review