Crysalli Water Filter System 30,000 Gal Capacity
Crysalli
Part # CR-24FC
Crysalli twin water filtration system with compact Fibredyne filters, and 3/4" inlet and outlet. Capacity: 30,000 gal, Flow rate: 5 GPM, Rating: 0.5 micron, Reduces: taste, odor, chlorine, bacteria, cyst, turbidity and particulates, 17"W x 19"H x 5.5"D. Replacement cartridges: (2) EV969221.
| Product Name | Crysalli Water Filter System 30,000 Gal Capacity |
|---|---|
| Part # | CR-24FC |
| Brand | Crysalli |
| Product Type | Water |
| Product Width | 17" |
| Product Depth | 5.5" |
| Product Height | 19" |
| Shipping Width | 17 in |
| Shipping Length | 6 in |
| Shipping Height | 26 in |
| Old Product ID | 54452 |
Write Your Own Review
