Other Alternatives(Substitute)
Trumix Gas Blender Single Outlet High Flow
McDantim
Part # TM-1HF
Trumix® Single High Flow CO2 and N2 gas blender. At standard 70 PSI inlet pressure it can serve 26 kegs/hour. At higher pressure the serve rate increases. The gas blender comes with 1/4" female NPT fittings, is easy to install and is dependable. It requires no electricity, no on-going maintenance, nor adjustment. 9.5"W (including mounting flanges) x 10"H x 4.5"D.
| Product Name | Trumix Gas Blender Single Outlet High Flow |
|---|---|
| Part # | TM-1HF |
| Brand | McDantim |
| Product Type | Beer & Bar |
| Shipping Width | 9.5 in |
| Shipping Length | 4.5 in |
| Shipping Height | 10 in |
| Inlet (s) | 1 |
| Beer Gas Capacity | 30 Kegs/Hour |
| Beer Gas Flow Rate | High |
| Old Product ID | 50575 |
| Alternative Sku's | TM1-HF |
Write Your Own Review
