Crysalli Water Dispenser 2 Button | CR-1PB
Crysalli
Part # CR-1PB
Crysalli countertop dispenser with mirrored stainless steel finish for sparkling and chilled still water. It has two push button valves, 12” bottle filling clearance, built-in 1/3 HP carbonator, 1/5 HP compressor, 4 gal water bath, and 9.5 lb ice bank. Serves 50 liters (13.21 gal) per hour @
| Product Name | Crysalli Water Dispenser 2 Button | CR-1PB |
|---|---|
| Part # | CR-1PB |
| Brand | Crysalli |
| Product Type | Water |
| Product Width | 12.375" |
| Product Depth | 31" |
| Product Height | 24.5" |
| Shipping Width | 13 in |
| Shipping Length | 31 in |
| Shipping Height | 31 in |
| Sparkling | Yes |
| Chilled Still | Yes |
| Old Product ID | 54582 |
Write Your Own Review



