Crysalli Water Dispenser 2 Button | CR-2-PB
Crysalli
Part # CR-2-PB
Crysalli countertop dispenser with mirrored stainless steel finish for sparkling and chilled still water. It has two push button valves, 11” bottle filling clearance, 1/3 HP carbonator, 1/3 HP compressor, 6 gal water bath, and 25 lb ice bank. Serves 80 liters (2.13 gal) per hour @
| Product Name | Crysalli Water Dispenser 2 Button | CR-2-PB |
|---|---|
| Part # | CR-2-PB |
| Brand | Crysalli |
| Product Type | Water |
| Product Width | 20" |
| Product Depth | 26" |
| Product Height | 24.75" |
| Shipping Width | 20 in |
| Shipping Length | 26 in |
| Shipping Height | 31 in |
| Sparkling | Yes |
| Chilled Still | Yes |
| Old Product ID | 54588 |
Write Your Own Review



