Crysalli Water Dispenser 2 Pull Faucet | CR-1SW
Crysalli
Part # CR-1SW
Crysalli countertop dispenser with mirrored stainless steel finish for chilled still water only. It has two ergonomic pull handle flow control faucets, 12” bottle filling clearance, 1/5 HP compressor, 3 gal water bath, and 10 lb ice bank. Serves 37 liters (10 gal) per hour @
| Product Name | Crysalli Water Dispenser 2 Pull Faucet | CR-1SW |
|---|---|
| Part # | CR-1SW |
| Brand | Crysalli |
| Product Type | Water |
| Product Width | 12.375" |
| Product Depth | 25.75" |
| Product Height | 24.5" |
| Shipping Width | 13 in |
| Shipping Length | 26 in |
| Shipping Height | 31 in |
| Chilled Still | Yes |
| Old Product ID | 54584 |
Write Your Own Review




