Crysalli Water Filter System 30,000 Gal Capacity with Pre-Filter
Crysalli
Part # CR-24FCP
Lead time will be provided by customer service
Crysalli twin water filtration system with pre-filter, compact Fibredyne filters, and 3/4" inlet and outlet. Capacity: 30,000 gal, Flow rate: 5 GPM, Rating: 0.5 micron, Reduces: taste, odor, chlorine, bacteria, cyst, turbidity and particulates, 21.75"W x 19.25"Hx 6"D. Replacement cartridges: (2) EV969221, and (1) EV953440 pre-filter.
| Product Name | Crysalli Water Filter System 30,000 Gal Capacity with Pre-Filter |
|---|---|
| Part # | CR-24FCP |
| Brand | Crysalli |
| Product Type | Water |
| Product Height | 19" |
| Shipping Width | 15 in |
| Shipping Length | 26 in |
| Shipping Height | 13 in |
| Old Product ID | 55068 |
Write Your Own Review
Frequently Bought Together


















